Dişçi Sigortası

Bir zamanlar dişçi koltuğu fobisi diye bir şey vardı. Hala var mı bilmiyorum ama karşılaşabilecekleri yüksek meblağlı faturalardan dolayı dişçi koltuğuna oturmaya korkanlar olduğunu biliyorum. Herhangi bir doktora gittiğimizde ödeyeceğimiz vizite ücretini önceden bildiğimiz için belli bir beklentiyle gidiyoruz doktora. Sonrasında istenecek tetkiklerin de tutarları aşağı yukarı belli, özel sağlık sigortanız varsa zaten çoğu buradan karşılanıyor.

Ancak diş hekimlerine gittiğimizde öngöremediğimiz birçok faktör oluyor. Neyse ki bu sıkıntıların önüne geçecek özel bir sigorta ürünü geldi ülkemize. Özellikle gruplar için çok avantajlı olan bu ürün sayesinde 32 dişinizin risk ve hasar yönetimi yapılabiliyor.

18-60 yaş arası herkesin kullanabileceği bu sigorta ürünü acil durumlarınız için de tüm dünyada teminat sağlıyor. Diyelim seyahattesiniz ve acil bir durum sonucu diş hekimine gitmeniz gerekti, bu sisteme dahilseniz orada da tedaviniz karşılanıyor.

Acil durumlar bir yana, bu ürün rutin, koruyucu diş hekimliğini de kapsıyor. Gold Planı seçerseniz anlaşmalı kurumlarda yılda 1 kez koruyucu diş hekimliği teminatına, artı dolgu teminatına sahip olabiliyorsunuz. Kalıcı amalgam dolgu, cam iyoner dolgu veya kalıcı kompozit dolgu teminatınız içinde yer alıyor. Bu kapsamda yıllık 3.000 TL ye kadar olan diş tedaviniz karşılanıyor.

Platinium Planı seçerseniz diğer plandaki tüm teminatlara artı olarak diş çekimi, radyoloji ve kanal tedavisi teminatlarına da sahip oluyorsunuz. Burada da yıllık 5.000 TL ye kadar teminatınız oluyor.

Şirketler, bu yeni sigorta ürününü çalışanlarına sunmak isterse, 10 kişilik bir çalışan grubu için kişi başı yıllık 250 TL karşılığı Gold Planı satın alabiliyorlar. Plantinium Planda ise en az 10 kişilik bir grupta kişi başı maliyet yıllık 410 TL civarında oluyor.